Steel & Sons Cup
Season - 2015/16
FIRST ROUND
Saturday, 15th August, 2015
Sirocco Works
1-1
Glebe Rangers
Sirocco Works after extra time win 8-7 on penalties.
Ards Rangers
2-1
Ballyclare Comrades
-
Derriaghy Cricket Club
0-3
Crusaders Reserves
-
Downpatrick
4-2
Ballynure Old Boys
-
Downshire Young Men
2-2
Nortel
Nortel after extra time win 4-2 on penalties.
Knockbreda
10-1
Bangor Swifts
-
Larne
2-0
Ballymoney United
-
Crumlin Star
7-1
Newcastle
-
Newington Youth Club
0-3
Linfield Swifts
-
Queen's University
5-0
Dromara Village
-
Rathfern Rangers
2-1
Short Brothers
-
St. Patrick's Young Men
3-1
Killyleagh Youth Club
-
SECOND ROUND
Friday, 29th August, 2015
Glebe Rangers
1-1
Groomsport
Sirocco Works after extra time win 8-7 on penalties.
Lisburn Rangers
1-3
Crumlin Star
-
Saturday, 29th August, 2015
Nortel
7-0
Groomsport
-
Crewe United
3-4
Queen's University
-
Rathfern Rangers
3-0
Dunmurry Young Men
-
Colinvalley
3-2
Bangor Amateurs
-
Islandmagee
3-4
University of Ulster Jordanstown
-
Chimney Corner
0-3
Larne
-
Rosario
1-2
Ards
-
Dundela
0-6
Harland & Wolff Welders
-
Dunmurry Recreation
2-1
Portaferry Rovers
-
1st Bangor Old Boys
3-2
Grove United
-
Malachians
1-2
Crusaders Reserves
-
Glentoran Seconds
4-1
Mossley Young men
-
Drumaness Mills
0-5
East Belfast
-
Linfield Swifts
1-3
Immaculata
-
Police Service Northern Ireland
5-0
Donard Hospital
-
Ards Rangers
4-0
Comber Recreation
-
Brantwood
4-3
Ballymacash Rangers
-
Orangefield Old Boys
4-5
Bryansburn Rangers
-
Saintfield Umited
0-5
St. Patrick's Young Men
-
Ballynahinch United
0-5
Barn United
-
Larne Technical Old Boys
4-0
Crumlin United
-
Downpatrick
1-3
Sport & Leisure Swifts
-
Bloomfield
2-5
Cliftonville Olympic
-
Lisburn Distillery
2-3
Knockbreda
-
Ballynahinch Olympic
1-5
Carrick Rangers Reserves
-
Albert Foundry
9-0
Ballymena United Reserves
-
Kilmore Recreation
3-2
Ardglass
-
Shankill United
5-5
Dundonald
Shankill United after extra time win 5-4 on penalties.
Ballywalter Recreation
5-4
Lower Maze
-
Wellington Recreation
3-2
Dunloy
-
THIRD ROUND
Saturday, 12th September, 2015
Immaculata
5-2
Brantwood
-
Crumlin Star
3-2
Dunmurry Recreation
-
Knockbreda
4-0
Larne Technical Old Boys
-
Kilmore Recreation
2-1
Rathfern Rangers
-
Colinvalley
2-3
1st Bangor Old Boys
-
East Belfast
1-2
Crusaders Reserves
-
Ballywalter Recreation
1-10
Sport & Leisure Swifts
-
St. Patrick's Young Men
4-2
Shankill United
-
Carrick Rangers Reserves
1-2
Police Service Northern Ireland
-
Albert Foundry
3-2
Glentoran Seconds
-
Bryansburn Rangers
1-4
Queen's University
-
Sirocco Works
2-0
Ards Rangers
-
Ards
3-1
Barn United
-
Cliftonville Olympic
4-0
Nortel
-
University of Ulster Jordanstown
1-7
Harland & Wolff Welders
-
Wellington Recreation
0-5
Larne
-
FOURTH ROUND
Saturday, 26th September, 2015
1st Bangor Old Boys
1-1
Sport & Leisure Swifts
1st Bangor Old Boys after extra time win 4-3 on penalties.
Albert Foundry
2-0
Sirocco Works
-
Queen's University
0-4
Crusaders Reserves
-
Cliftonville Olympic
4-0
Knockbreda
-
St. Patrick's Young Men
4-3
Crumlin Star
-
Larne
2-2
Immaculata
Larne after extra time win 4-3 on penalties.
Kilmore Recreation
2-3
Police Service Northern Ireland
-
Ards
1-2
Harland & Wolff Welders
-
QUARTER FINALS
2015
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
SEMI FINALS
2015 Venue: -
-
-
-
-
2015 Venue: -
-
-
-
-
FINAL
2015 Venue: -
-
-
-
-
Notes
*n1
*n2
*n3
Irish Football Club Project