Steel & Sons Cup
Season - 2013/14
FIRST ROUND
Saturday, 3rd August, 2013
Immaculata
6-0
Dunloy
-
Saturday, 17th August, 2013
Harland & Wolff Welders
8-0
Rathcoole
-
Larne
10-0
Short Brothers
-
Ards Rangers
1-3
Dunmurry Recreation
-
Queen's University
3-0
Ballymena United Reserves
-
Groomsport
1-2
Dromara Village
-
Ballywalter Recreation
5-4
Nortel
-
Carniny Amateurs
0-1
Newington Rangers
-
Ballyclare Comrades
5-2
Lower Maze
-
Ballymacash Rangers
2-1
Iveagh United
-
Kilroot Recreation
3-6
Downshire Young Men
-
Shankill United
3-2
Crewe United
-
Rathfern Rangers
1-2
Chimney Corner
-
Brantwood
4-1
Ballynure Old Boys
-
East Belfast
0-10
Ards II
-
Ardglass
0-5
Dundela
-
Donard Hospital
0-1
St. Patricks Young Men
-
18th Newtownabbey Old Boys
0-3
Crumlin Star
-
Lisburn Rangers
0-2
Orangefield Old Boys
-
Byes: Killyleagh Youth Club, Newcastle
SECOND ROUND
Saturday, 31st August, 2013
Lisburn Distillery
4-1
Bloomfield
-
Brantwood
1-0
Comber Recreation
-
Larne
4-0
Killyleagh Youth Club
-
Abbey Villa
3-4
Crumlin United
-
Downshire Young Men
1-4
Shankill United
-
Bangor Amateurs
0-10
Downpatrick
-
Immaculata
5-0
Wellington Recreation
-
Saintfield United
2-1
Ballywalter Recreation
-
Ballymacash Rangers
1-3
Newington Youth Club
-
Broomhedge
1-2
Drumaness Mills
-
Newington Rangers
0-5
Harland & Wolff Welders
-
University Of Ulster Jordanstown
5-0
Bryansburn Rangers
-
FC Ballynure
0-4
Linfield Swifts
-
Orangefield Old Boys
?-?
Ballymoney United
Ballymoney United win 3-2 on penalties.
Malachians
0-1
Knockbreda
-
Albert Foundry
3-2
Chimney Corner
-
Grove United
1-2
Glebe Rangers
-
1st Bangor Old Boys
0-2
Ballyclare Comrades
-
Sport & Leisure Swifts
0-1
Dromara Village
-
Dundonald
0-4
Derriaghy Cricket Club
-
Mossley Young Men
?-?
Ballynahinch United
Ballynahinch United win 3-2 on penalties.
Holywood
1-11
Bangor
-
Dunmurry Recreation
5-0
Dunmurry Young Men
-
Larne Tech Old Boys
1-2
Cliftonville Olympic
-
Bangor Swifts
0-11
Dundela
-
Kilmore Recreation
2-0
Newcastle
-
Sirocco Works
1-3
Glentoran 2nds
-
Carrick Rangers
0-1
Crusaders Reserves
-
Islandmagee
2-5
Police Service Northern Ireland
-
St. Patricks Young Men
2-1
Ards 2nds
-
Queen's University
4-1
Barn United
-
Rosario Youth Club
0-2
Crumlin Star
-
THIRD ROUND
Saturday, 14th September, 2013
Crusaders Reserves
0-2
Immaculata
-
Shankill United
1-3
Crumlin Star
-
Harland & Wolff Welders
2-2
Linfield Swifts
Harland & Wolff Welders win 4-3 on penalties.
Cliftonville Olympic
3-2
Larne
Cliftonville Olympic win after extra time
Lisburn Distillery
3-6
Dundela
-
Dunmurry Recreation
1-2
Albert Foundry
-
Queen's University
0-1
University Of Ulster Jordanstown
-
Knockbreda
3-0
Dromara Village
Knockbreda win after extra time
Downpatrick
4-0
Brantwood
-
Newington Youth Club
7-0
Saintfield United
-
Crumlin United
2-5
Bangor
-
Glebe Rangers
1-4
Drumaness Mills
-
Ballymoney United
2-4
Derriaghy Cricket Club
-
Ballyclare Comrades
6-1
Ballynahinch United
-
Police Service Northern Ireland
1-2
Kilmore Recreation
-
Glentoran 2nds
3-0
St. Patricks Young Men
-
FOURTH ROUND
Saturday, 28th September, 2013
Kilmore Recreation
0-5
Bangor
-
Dundela
3-0
Downpatrick
-
Crumlin Star
6-0
Glentoran 2nds
-
Derriaghy Cricket Club
0-3
Harland & Wolff Welders
-
Drumaness Mills
1-4
Ballyclare Comrades
-
Cliftonville Olympic
0-1
Knockbreda
Knockbreda win after extra time.
University Of Ulster Jordanstown
1-3
Albert Foundry
Albert Foundry were dimissed for field and ineligable player, UUJ reinstated.
Newington Youth Club
1-1
Immaculata
Immaculata after extra time win 6-5 on penalties.
QUARTER FINALS
Saturday, 19th October, 2013
University Of Ulster Jordanstown
0-1
Crumlin Star
-
Immaculata
1-1
Harland & Wolff Welders
Immaculata after extra time win 6-5 on penalties.
Knockbreda
1-2
Dundela
Dundela win after extra time.
Ballyclare Comrades
2-1
Bangor
-
SEMI FINALS
Saturday, 16th November, 2013 Venue: -
Dundela
3-1
Crumlin Star
Dundela(Kyle Cherry x2, Kyle Owens)
Crumlin Star(Barry McKervey )
Monday, 18th November, 2013 Venue: Seaview, Belfast
Immaculata
3-1
Ballyclare Comrades
Immaculata(John Boyce, James Haughey, Jonathan McDonnell)
Ballyclare Comrades(Chris Trussell)
FINAL
Wednesday, 25th December, 2013 Venue: Seaview, Belfast
Dundela
4-1
Immaculata
Dundela(Carl McComb x3, Daniel Burns)
Immaculata(Ciaran Murphy)
Notes
*n1
*n2
*n3
Irish Football Club Project